W niedzielę (8.03) na hali sportowej MOSiR zostały rozegrane ostatnie mecze lubaczowskiej siatkówki. W tym sezonie w naszym mieście wystartowało dwie ligi siatkarskie – po raz pierwszy żeńska , w której udział wzięło pięć drużyn: ZS Oleszyce , Gold Team Lubaczów, Dream Team Cewków, Power Girls Lubaczów i Kresowianki, i liga męska rozgrywana już od dwudziestu lat, w której udział wzięło 7 drużyn : Delicja Cieszanów, Zdrój Horyniec, MOSiR Bosch – Service, Lube Lubaczów, BS Stary Dzików, Laser Team Stary Dzików, i KP PSP Lubaczów.
Rozgrywki rozpoczęli panowie 17.11.2019r pojedynkiem pomiędzy Laser Team Stary Dzików i Zdrojem Horyniec. Dwa dni później w sali gimnastycznej MOSiR przy szkole nr 1 na parkiecie pojawiły się panie i meczem pomiędzy ZS Oleszyce a Gold Team Lubaczów zainaugurowały pierwszą ligę amatorską kobiet. W rundzie zasadniczej i rewanżowej rozgrywano mecze systemem każdy z każdym i rozegrano łącznie 62 spotkania. Zgodnie z regulaminem do pojedynków półfinałowych kwalifikowały się cztery pierwsze drużyny, które w półfinałach grały kluczem 1-4 i 2-3.
Podczas obydwu finałów rozgrywanych w dniu wczorajszym, rozpoczęły panie meczem o 3 miejsce pomiędzy Power Girls Lubaczów i Dream Team Cewków, lepsze okazały się dziewczyny z Dream Team-u. Z kolei dziewczyny z Gold Team Lubaczów w walce o najwyższe podium musiały uznać wyższość ZS-u Oleszyce, które po wyrównanym pięciosetowym spotkaniu zdobyły tytuł mistrzyń ligi. Dużo więcej emocji przyniosły kibicom mecze w męskim wydaniu . O miejsce na podium stanęły naprzeciwko siebie drużyny Delicji Cieszanów i Zdroju Horyniec, obie prezentując wysoki poziom gry, spotkanie rozstrzygnęli również po pięciu setach na korzyść Zdroju Horyniec. O mistrzowski tytuł walczyli strażacy z KP PSP w Lubaczowie, po kilkuletniej przerwie z przytupem weszli do ligi dochodząc do ścisłego finału i młodzi zawodnicy z Lube Lubaczów, którzy mimo kilku przeciwności również doszli do najważniejszego pojedynku. Wytrwałość się opłaciła i to oni także po pięciu emocjonujących setach na swoich piersiach mogli zawiesić złote medale zdobywając mistrzowski tytuł. Z pośród zawodników i zawodniczek zostali wybrani wyróżniający się sportowcy – najlepszą zawodniczką finałów została Natalia Kołodziej z ZS Oleszyce , a najlepszym zawodnikiem finałów został wybrany Kamil Pytel reprezentant Lube Lubaczów. Na zaproszenie organizatora rozgrywek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaczowie , na finałach pojawił się pan Burmistrz Krzysztof Szpyt , który dokonał wręczenia pamiątkowych medali, statuetek, dyplomów i pucharów podsumowując tym samym blisko pięciomiesięczne zawody.