W sobotę, 26 lutego w Cmolasie odbyła się 10 edycja Podkarpackiej Ligi Mistrzów w Futsalu! Na turnieju zagrał Futsal Dream Team – zwycięzca lubaczowskiej MAAWsport Ligi! W rozgrywkach udział wzięły inne zespoły z naszego regionu – Kormed Lubaczów oraz Zdrój Horyniec.

Zwycięzcy MAAWsport Ligi trafili do grupy 4, w której zmierzyli się z dwoma ekipami z Rzeszowa – Buty Jana oraz Heiro II. Piłkarze FDT w pierwszym spotkaniu polegli 4:1 z ekipą Buty Jana i drugi mecz w grupie miał miano „być albo nie być”. Dream Team zwyciężył wysoko, pokonując 6:1 rezerwy 1 ligowego Heiro, tym samym uzyskując awans do ćwierćfinału z 1 miejsca w grupie.

W ćwierćfinale czekał już 2 zespół z grupy 3 – KP Tanew Wólka Tanewska. Zawodnicy FDT nie pozostawili jednak złudzeń i pokonali Tanew 7:1.

Mecz o finał! Tutaj przyszło się zmierzyć ponownie z rzeszowskimi Butami Jana. W tym spotkaniu, po pierwszej połowie nasi reprezentanci prowadzili 3:2 aby finalnie w drugiej połowie dołożyć 4 gole i wynikiem 6:2 zakończyć to spotkanie na swoją korzyść.

W meczu o złoty medal futsalowcy zagrali niezwykle zacięte spotkanie, jednak to drużyna z Żabna okazała się lepsza wygrywając 5:3. Mimo porażki w finale, ten wynik to ogromny sukces – relacjonuje jeden z zawodników. Ten wynik to faktycznie ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że większość ekip to profesjonalne lub półprofesjonalne zespoły futsalowe.

Królem strzelców w Cmolasie został zawodnik FDT i MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – Krystian Basznianin.

Zespół Futsal Dream Team Lubaczów reprezentowali – Kamil Kuchta, Piotr Hawrylak, Józef Hołobud, Tomasz Sęga, Paweł Hawrylak, Krystian Basznianin, Kacper Furgała, Ivan Chekalov, Wiktor Tasior.