LUBE Lubaczów Mistrzem XVIII Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

 

 

W dniu 8.04.2018r odbyła się decydująca faza rozgrywek ALPS Lubaczów. W ścisłej czwórce znalazły się zespoły GL Dąbrowa, BS Stary Dzików oraz dwie drużyny z Lubaczowa – Sanitex i Lube.

Pierwszy dzień fazy play-off odbył się w sobotę, 7 kwietnia. O godzinie 16:00 na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkały się drużyny Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaczowie. W pojedynku o 5 miejsce lepsi okazali się uczniowie lubaczowskiego ZS, którzy mimo porażki w pierwszym secie pokonali gospodarza rozgrywek – MOSiR 3:1 (20:25, 27:25, 25:19, 25:23).

W spotkaniach półfinałowych, zgodnie z regulaminem rozgrywek, spotkały się zespoły, które w rozgrywkach zasadniczych zajęły miejsca 1-4. Pierwszą parę tworzył BS Stary Dzików, który zajął 4 miejsce w tabeli i najlepszy zespół rundy zasadniczej – Lube Lubaczów. Drugą parę półfinałową były zespoły Sanitex Lubaczów i GL Dąbrowa. Półfinały nie przyniosły żadnych niespodzianek, faworyci wygrali swoje spotkania, tym samym docierając do Wielkiego Finału, który zaplanowany został na niedzielę. Sanitex pokonał Dąbrowę 3:1 (25:18, 25:14, 21:25, 25:16), a Lube ograło BS 3:0 (25:19, 25:22, 25:16).

Rozgrzewką w niedzielne popołudnie było spotkanie o 3 miejsce, w którym zespół z Dąbrowy pokonał po czterosetowym spotkaniu Bank Spółdzielczy z Dzikowa 3:1 (25:23, 25:15, 13:25, 25:23). Zespół z Gminy Lubaczów drugi rok z rzędu uplasował się na najniższym stopniu podium lubaczowskich rozgrywek. W spotkaniu finałowym, obrońca tytułu Sanitex Lubaczów mierzył się z drużyną Lube Lubaczów. Lube, w którym siłę zespołu tworzą byli zawodnicy Procadii pokonał Sanitex 3:0 (27:25, 25:22, 25:19) i to młodzi zawodnicy z Lubaczowa mogli się cieszyć z pierwszego tytułu w rozgrywkach.Podsumowanie rozgrywek, wręczenie pucharów, medalów i dyplomów odbyło się z udziałem Burmistrza Krzysztofa Szpyta, Wiceburmistrza Janusza Waldemara Zubrzyckiego, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu Waldemara Łuczaka i Sędziego Głównego rozgrywek Tomasza Kidy. Najlepszym atakującym wybrany został Miłosz Strojny z GL Dąbrowa, statuetka najlepszego rozgrywającego trafiła w ręce Macieja Dworaka z Sanitex Lubaczów, a MVP został Tomasz Furgała z Lube Lubaczów. Dodatkowym wyróżnieniem w tegorocznych rozgrywkach była nagroda dla Najładniejszego Zawodnika Ligi, trafiła ona do jedynej zawodniczki rozgrywek Agnieszki Leja z MOSiR.