Aktualności

ALPS – 14 kolejka

ALPS – 14 kolejka

W sobotę 18 marca dobiegła końca faza zasadnicza ALPS. Po zwycięstwie 3:1 nad AS Młodów rzutem na taśmę miejsce w pierwszej czwórce uzyskała drużyna GL Dąbrowy. W innych spotkaniach Sanitex 3:0 ograł BS Stary Dzików, a ZS Lubaczów 3:1 zawodników z Horyńca Zdroju. Przed nami już tylko mecze fazy play-off, które odbędą się w najbliższy weekend, 25 i 26 marca. Szczegółowy plan gier już wkrótce. Serdecznie zapraszamy.

ALPS – 13 kolejka

ALPS – 13 kolejka

Oprócz finałowych zmagań piłkarzy sporo emocji dostarczyła również XIII kolejka ALPS. Aż dwa sobotnie mecze kończyły się tie-breakami, a górą w nich okazywały się drużyny ZS-u i BS-u Stary Dzików. Łatwo zwycięstwo nie przyszło również liderowi tabeli, bo choć co prawda Sanitex pokonał rywala z Horyńca-Zdroju w trzech setach to dwa pierwsze sety kończyły się grą na ,,przewagi”. Przed ostatnią serią gier w fazie zasadniczej pewne miejsca w finałowej ,,czwórce” mogą być tylko zespoły Sanitexu i ZS Lubaczów. Nie powinno tym samym zabraknąć emocji podczas XIV kolejki, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Hali Sportowej MOSiR ARENA (hala przy PG 2). Serdecznie zapraszamy.

MAAWSPORT LIGA – FINAŁY

MAAWSPORT LIGA – FINAŁY

III edycja HALPN MaawSport Ligi przeszła już do historii. Podczas finałów rozegranych w niedzielę 12 marca na hali Zespołu Szkół w Lubaczowie swoją pierwszą pozycję po fazie zasadniczej potwierdził MaawSport Team, który bardzo pewnie sięgnął po mistrzostwo całej ligi. Zawodnicy spod szyldu tytularnego sponsora ligi najpierw w półfinale 5:1 pokonali zawodników Pogoni I, a w decydującym spotkaniu równie wysoko bo 4:0 zwyciężyli Granicznych Rolnika. Ostatnie miejsce na podium przypadło Pogonii I, która w meczu o III miejsce okazała się lepsza od Kozak Squadu. W ,,małych finałach” z kolei zdecydowanie najlepszy okazał się zeszłoroczny mistrz ligi – Kormed Lubaczów, który w dwóch spotkaniach zaaplikował rywalom aż 25 bramek. W rozwinięciu newsa szczegółowe wyniki finałów oraz końcowe podsumowanie ligi.

MAAWSPORT LIGA – 11 kolejka

MAAWSPORT LIGA – 11 kolejka

W niedzielę 5 marca dobiegła końca faza zasadnicza HALPN MaawSport Ligi. Największą niespodziankę tego dnia sprawił 10-ty w tabeli KP PSP Lubaczów, który 2:1 pokonał zawodników Pogoni I, odbierając im tym samym szanse na zajęcie 3-miejsca w tabeli. Wysokie zwycięstwa w tej kolejce odniosły drużyny Kormedu i Granicznego Rolnika, walkowerem z kolei mecz z Traperem oddała Pogoń II. Finałowe rozstrzygnięcia oraz podsumowanie ligi już w najbliższą niedziele. Serdecznie zapraszamy.

ALPS – 12 kolejka

ALPS – 12 kolejka

W 12 kolejce ALPS łatwo swoje mecze wygrały drużyny Horyńca Zdroju i Sanitexu, odprawiając w 3 setach odpowiednio BS Stary Dzików i AS Młodów. Emocji nie zabrakło w ostatnim meczu tej serii gier w którym po tie-breaku lepsi od zawodników Dąbrowy GL okazali się zawodnicy Auto-Testu Lubaczów. W tabeli bez zmian, na prowadzeniu Sanitex przed ZS Lubaczów i AS Młodów.

MAAWSPORT LIGA – 10 kolejka

MAAWSPORT LIGA – 10 kolejka

X kolejka HALPN Maawsport Ligi przyniosła tylko trzy mecze, nie oznaczało to jednak braku sportowych emocji. W najciekawszym ze spotkań Graniczny Rolnik 3:2 pokonał Pogoń II, tym samym odbierając zawodnikom z Lubaczowa szanse na grę o pozycje 1-4. Z tej sytuacji skorzystał pewnie Kozak Squad wygrywając 6:0 z drużyną KP PSP Lubaczów i tym samym to właśnie on zagwarantował sobie miejsce w pierwszej ,,czwórce”. Hokejowym wynikiem zakończył się z kolei mecz Kormedu z Traperem, a lepsi o jednego okazali się w nim ci drudzy. Przed nami jeszcze tylko jedna kolejka sezonu zasadniczego, odbędzie się ona w niedzielę, 5 marca na hali Zespołu Szkół w Lubaczowie. Serdecznie zapraszamy.

Trochę historii

Historia

Stadion Miejski

Stadion Miejski
ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Miejski Ośrodek Sportu w Lubaczowie został powołany Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 31 marca 1995 r. i nosił wówczas nazwę – Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Pierwszym dyrektorem MOS-u został wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego Pan Stanisław Kołodziej. W tym okresie w ośrodku powołano następujące sekcje: piłki nożnej, lekkiej atletyki, karate tradycyjnego oraz koszykówki.

Od października 1996 r. pracą ośrodka kierował mgr Andrzej Wójciak, który oprócz istniejących jednostek powołał sekcje piłki siatkowej, tenisa stołowego oraz piłki ręcznej.

Decyzją Rady Miejskiej w kwietniu 1999 r. Międzyszkolny Ośrodek Sportu został przekształcony w Miejski Ośrodek Sportu.

Przedmiotem działań Miejskiego Ośrodka Sportu jest zaspokajanie potrzeb dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie sportu poprzez prowadzenie sekcji sportowych, współdziałanie z jednostkami kultury fizycznej i sportu, szkołami, klubami
i związkami sportowymi oraz organizacja wypoczynku i obozów sportowych w okresie ferii zimowych i wakacji. Miejski Ośrodek Sportu udostępnia posiadany stadion stanowiący bazę sportowo- rekreacyjną na rzecz klubów, związków sportowych, organizacji i stowarzyszeń oraz „Orlik” przy ul. Słowackiego.

Ośrodek zajmuje się również organizacją imprez z zakresu kultury, kultury fizycznej i sportu.

Od maja 2011 r. funkcję dyrektora objął mgr Paweł Głaz, który swój urząd piastował do końca 2012 r.

Od stycznia 2013 r. do 31.08.2014  obowiązki dyrektora pełnił wieloletni, doświadczony nauczyciel wychowania fizycznego i trener ligowej piłki siatkowej mgr Piotr Salik.

Od 1.09.2014 dyrektorem jest mgr Waldemar Łuczak (nauczyciel wych. fizycznego, instruktor piłki nożnej, sędzia piłki siatkowej).

Obecnie prowadzone są zajęcia z następujących sekcji: piłki siatkowej, piłki nożnej, lekkiej atletyki, tenisa ziemnego i tenisa stołowego.

Aktywuj się z MOSiRem

Sekcje

\

Lekkoatletyka

\

Siatkówka

\

Koszykówka

\

Tenis stołowy

\

Tenis ziemny

\

Ścianka wspinaczkowa

Obiekty sportowe

Stadion Miejski

Orlik

Boisko wielofunkcyjne

Hala Sportowa

Sala gimnastyczna

Ścianka wspinaczkowa

Boisko Piaskowiec

Siłownia